بانک

ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های انتقال وجه

پیدا کردن راه‌حل‌های ساده کمک بزرگی به پیشبرد بهتر کارهای روزمره‌ ما می‌کند. اهمیت این راهکارها در روزهای شلوغ کاری مشخص می شوند.

مثلا وقتی وسط یک روز پراسترس یادتان می‌افتد که پولی را باید به حساب دیگری واریز کنید، دانستن این راهکارهای ساده و سریع به کارتان می‌آید تا بتوانید حتی حین راه‌ رفتن، زمان نشستن در تاکسی یا ایستادن در واگن مترو پول مورد نظر را منتقل کنید.

در حال حاضر برای انتقال آنلاین وجه چهار روش معمول ساتنا، پایا، پل و کارت به کارت وجود دارد که هر کدام کاربردها و مزیت‌های ویژه‌ و خاصی دارد. برای استفاده از این روش‌ها نیاز به داده‌ها و اطلاعات مختلفی دارید که براساس مبلغ انتخابی، زمان مورد نظر و نوع بانک متفاوت است. در ادامه هر کدام از این اطلاعات و تفاوت‌‌های آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

با ظهور نئوبانک‌ها، شاهد ابداع راه‌حل دیگری برای انتقال بدون دردسر پول هستیم، با این راه دیگر نیازی به پرسیدن شماره کارت یا شماره حساب طرف مقابل نیست و شما می‌توانید تنها با داشتن شماره تلفن همراه دوستان و اعضای خانواده، مبلغ مورد نظر خود را به حساب آن‌ها منتقل کنید. هم اکنون این قابلیت جدید به اپلیکیشن بلوبانک اضافه شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

شماره شبا
شناسه بانکی ایران یا همان شبا، شماره‌ ۲۴ رقمی منحصربه‌فرد حساب‌های بانکی است. شبا، به منظور یکپارچه‌سازی شماره‌ حساب‌های بانکی و براساس شناسه استاندارد بین‌المللی IBAN پایه‌ریزی شده است.

برای انتقال‌ پول به روش ساتنا و پایا که برای مبالغ بالا کاربرد دارند، به شماره شبای فرد مقابل نیاز دارید و بدون دانستن آن نمی‌توانید به این دو روش پولی را جابه‌جا کنید.

اکثر اپلیکیشن‌های بانکی بخشی دارند که به کمک آن می‌توانید از شماره شبا ی خود مطلع شوید. در اپلیکیشن بلوبانک با مراجعه به منوی «کارت» و لمس گزینه «شماره کارت و شبا» می‌توانید به راحتی و در سریع‌ترین زمان شماره شبای خود را پیدا کرده، کپی کنید و به اشتراک بگذارید.

شماره کارت
بر روی تمامی کارت‌های بانکی کدی ۱۶ رقمی قرار دارد که برای هر کارت متمایز است و حاوی کد معرف بانک صادرکننده و مشخصات فرد دارای حساب است. در زمان انتقال پول به روش کارت به کارت نیاز است تا این شماره را بدانید. انتقال پول از این راه رایج تا سقف 10 میلیون تومان است و به شکل آنی انجام می‌شود.

شماره حساب
زمانی که برای بازکردن حساب به بانکی مراجعه می‌کنید، بعد از طی مراحل شناسایی هویت، شماره‌ای یکتا (شماره حساب) به شما اختصاص پیدا می‌کند. در زمان انتقال پول با روش «پل» می توانید از شماره حساب خود استفاده کنید. سامانه پرداخت لحظه‌ای یا پل، راهکار نسبتا جدیدی است که به روش‌های انتقال پول اضافه شده است. از طریق این سامانه می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز وجوه خود را تا سقف ۱۵میلیون تومان به صورت آنی منتقل کنید. تاکنون بسیاری از بانک‌ها به این سامانه پیوسته‌اند و از این روش پشتیبانی می‌کنند. بلوبانک، از زمستان سال گذشته با کسب تاییدیه‌های لازم از بانک مرکزی به عنوان اولین نئوبانک، به عضویت سامانه پل درآمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *