بانک

4 روش دریافت شماره شبا بانک ملی

4 روش دریافت شماره شبا بانک ملی

دسترسی سریع و امن به خدمات بانکی هم برای مشتریان و هم برای بانکداران اهمیت دارد، یکی از ابزارهای کلیدی در این راستا، شماره شبا است که نه تنها فرآیند انتقال وجه را تسهیل می‌کند بلکه امنیت اطلاعات بانکی را نیز تضمین می‌کند. شماره شبا برعکس شماره کارت تاریخ انقضا ندارد و برخلاف آن سقف انتقالش 50 میلیون تومان در روز است. در این مقاله، با نگاه به روند دریافت شماره شبا از بانک ملی، اهمیت و امتیازات آن را بررسی خواهیم کرد. همچنین، با مفاهیم امنیتی پشت پرده این سیستم آشنا شده و پیشنهاداتی برای بهبود فرآیند دریافت شماره بانک ملی خواهیم کرد پس می توانید در ادامه همراه ما باشید.

تمام روش های دریافت شماره شبا بانک ملی

برای دریافت شماره شبا بانک ملی، شما می‌توانید به راحتی از چند روش مختلف حضوری یا غیر حضوری استفاده کنید. در صورتی که شماره حساب شما روی کارت قرار ندارد، به خودپردازهای بانک ملی مراجعه کرده و با دریافت موجودی، شماره حساب خود را از روی رسید موجودی مشاهده کنید چون برای گرفتن شماره شبا به آن نیاز پیدا می کنید. همچنین، در حال حاضر بانک ملی شماره شبا را روی کارت‌های جدید درج می‌کند، که این امر به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی از شماره شبای خود استفاده کنید. هرچند، اگر نیاز به دریافت شماره شبا از راه‌های غیر حضوری دارید، می‌توانید به خدمات اینترنتی بانک ملی نیز مراجعه کنید.

دریافت شبا ملی از طریق تلفن گویا

ابتدا شماره حساب را به همان روشی که گفته شد آماده کنید، سپس با شماره 09622 تماس بگیرید. با این شماره به سامانه تلفن‌ بانک ملی وارد می‌شوید در این سامانه با گرفتن عدد ۵ می توانید وارد بخش تبدیل شماره شبا شوید و پس از درج شماره حساب، شماره کارتتان را دریافت کنید.

شیوه گرفتن شماره شبا ملی از طریق پیامک

برای گرفتن شماره شبا بانک ملی از طریق پیامک، کافی است از شماره موبایل ثبت‌نامی خود به شماره ۶۰۶۰۱۰۰۰۰ پیامک ارسال کنید. در متن پیامک باید عبارت “شبا” را وارد و پس از آن کد ملی و شماره حساب بانکی خود را با فاصله درج کنید. سپس، شماره شبا برای شما پیامک می‌شود.

دریافت شبا ملی از سایت بانک ملی

دریافت شماره شبا بانک ملی از سایت بانک، با ورود به حساب کاربری انجام می گیرد، برای این امر لازم است در بخش مدیریت حساب یا حساب‌ها، گزینه “شماره شبا” را انتخاب کنید. سپس، با وارد کردن اطلاعاتی مانند نام کاربری و رمزعبور، به بخش مربوط به شماره شبا دسترسی پیدا کنید. در اینجا، شما می‌توانید شماره حساب خود را به همراه شماره شبا مشاهده و برای دریافتش درخواست کنید البته شما می توانید مستقیما از طریق لینک  https://bmi.ir/fa/shaba/ شماره شبا را از وبسایت بانک ملی بدست بیاورید.

دریافت شماره شبا بانک ملی با شماره کارت

دریافت شماره شبا بانک ملی با شماره کارت، تنها از طریق خودپرداز و شعبه بانک ملی امکان پذیر است. در خودپرداز، با وارد کردن شماره کارت، موجودی خود را از دستگاه دریافت می کنید که در رسید موجودی شماره حساب و شماره شبا روی قابل مشاهده است. هرچند در کارت‌های جدید بانک ملی، شماره شبا نیز درج شده است.

 

شماره شبا بانک ملی چیست؟

شماره شبا بانک ملی به عنوان یک شناسه استاندارد در حساب‌های بانکی وجود دارد. این شماره معادل IBAN یا شماره حساب بین‌المللی است و به منظور هماهنگی حساب‌های بانکی به طور یکپارچه در سطح ملی استفاده می شود. به کلرگیری شماره شبا در بانک های کشور جهت توسعه هماهنگی بین‌المللی حساب‌ها در چارچوب استانداردهای جهانی انجام گرفت.

اهمیت شماره شبا

شماره شبا به عنوان یک شناسه بانکی بسیار اهمیت دارد. این شماره یکتا، انتقال امن و سریع وجه را فراهم می‌کند؛ از علل اهمیت آن می توان به نقش آن در تسهیل تراکنش‌های ملی و بین‌المللی، کاهش خطرات امنیتی و افزایش شفافیت در معاملات بانکی اشاره کرد. همچنین، شماره شبا نقش مهمی در تسهیل فعالیت‌های تجاری، پرداخت‌های الکترونیکی و ارتباطات مالی دارد، که باعث بهبود عملکرد و اطمینان مالی افراد و سازمان‌ها می‌شود.

کاربردی شماره شبا بانک ملی و مزایای آن

استفاده از شماره شبا بانک ملی امکانات متعددی را برای استفاده کنندگان فراهم می‌کند. یکی از امتیازات بی نظیر آن، سقف انتقال مالی بالا از طریق سامانه های پایا یا ساتنا است. همچنین، افراد با داشتن شماره شبا، امکان انجام تراکنش‌های بین‌المللی را خواهند داشت و برای کسب و کارها هم اخذ دستگاه کارتخوان (POS) با داشتن این شماره آسانتر می‌شود. به طور کلی، شماره شبا بانک ملی ابزاری کارآمد برای انتقال و مدیریت مالی در داخل و خارج از کشور است.

دریافت رایگان شبا بانک ملی

دریافت رایگان شماره شبا بانک ملی بسیار ساده است و می توان گفت هیچ روش غیر رایگانی برای این کار نداریم. برای این منظور، می‌توانید به شعبه یا خودپرداز بانک ملی مراجعه کرده و با ارائه اسناد شناسایی و بانکی، درخواست خود را ثبت کنید. همچنین، برای افرادی که از خدمات اینترنتی بانک ملی استفاده می‌کنند هم امکان دریافت رایگان شماره شبا به صورت آنلاین امکان پذیر است و می‌توان به راحتی از مزایای شماره شبا برای تراکنش‌ها و انتقالات مالی بهره‌مند شد.

 

ساختار شماره شبا بانک ملی چگونه است؟

شماره شبا، متشکل از یک رشته یکتا با ۲۲ تا ۳۴ حرف و عدد است که شناسایی بانک و حساب بانکی فرد را امکان‌پذیر می‌سازد. این شماره با کد کشور، کد بانک و شماره حساب ساخته می‌شود. این شماره برخلاف سایر اطلاعات بانکی نظیر شماره کارت، CVV و تاریخ انقضا که در تراکنش‌های الکترونیکی و پرداخت های آنلاین کاربرد دارند، شماره شبا برای انتقال وجه و تعاملات بانکی مستقیم بین حساب ها استفاده می شود.

 

تبدیل شماره کارت به شبا بانک ملی

تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک ملی به منظور استفاده در تراکنش‌های ملی و بین‌المللی امکان‌پذیر است. برای این کار، به شعبه یا خودپرداز بانک ملی مراجعه کرده و از واحد مشتریان، خدمات مربوطه را درخواست کنید سپس با ارائه اطلاعات مرتبط مانند شماره کارت، شما می‌توانید درخواست تبدیل به شماره شبا کنید. البته در این مورد هم می توان از روش های آنلاین بهره مند شد و از طریق خدمات اینترنت بانک ملی، بعد از تایید اطلاعات، شماره شبا به شما اختصاص می‌یابد.

چطور با شماره شبا بانک ملی انتقال وجه انجام بدیم؟

برای استفاده در تراکنش‌های ملی و بین‌المللی، می‌توانید شماره کارت خود را به شماره شبا بانک ملی تبدیل کنید که پیش تر روش های مختلف انجام این کار را ذکر کردیم از این شماره می‌توانید برای انجام تراکنش‌ها و انتقالات مالی در سامانه‌های ساتنا یا پایا بهره‌مند شوید. سامانه پایا برای انتقال مبالغ کمتر کاربرد دارد.

سقف انتقال وجه با شماره شبا بانک ملی با استفاده از پایا و ساتنا

سرویس پایا به عنوان زیرساخت اصلی برای انجام مبادلات پولی بین بانکی شناخته می‌شود و امکان انتقال الکترونیک وجه خرد بین حساب‌های بانکی را فراهم می‌کند. در پایا، سقف انتقال وجه به شعبه‌های بانک ملی حداکثر ۵۰ میلیون تومان و در هر تراکنش اینترنتی به ۱۵ میلیون تومان محدود می شود.

ساتنا، به عنوان سرویسی برای انتقال وجه کلان در شبکه بانکی کشور جایگزین چک‌های رمزدار بین بانکی است. انتقال وجه با ساتنا نزد شعب بانک ملی بدون محدودیت امکان‌پذیر است اما سقف انتقال وجه از طریق خدمات اینترنتی بانک به ۵۰ میلیون تومان محدود شده است.

این دو سرویس تا حدی وظایف متفاوتی را در زمینه انتقال وجه ارائه می‌دهند و بر اساس نیازهای مختلف قابل استفاده هستند.

 

جمع بندی

به طور کلی باید بگوییم که دریافت شماره شبا بانک ملی بسیار ساده و آسان است زیرا به تازگی شماره شبا روی کارت های بانکی هم درج می شود اما اگر به هر دلیلی کارت شما اینگونه نبود می توانید از طریق روش های حضوری یا غیرخضوری و آنلاین برای دریافت آن اقدام نمایید.

در روش های حضوری تنها با مراجعه به شعبه بانک یا خودپرداز می توانید شماره شبا ملی را دریافت کنید در روش های غیر حضوری اما باید حتما شماره حساب را داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *